Koktajle odchudzające

Koktajle odchudzające

Dobre na wyjście

Koktajle odchudzające to bardzo dobry pomysł, wspomagający procs odchudzania. Sprawdzą się przede wszystkim w sytuacjach, kiedy musimy wyjść – czy to do pracy, czy też na spotkanie i nie mamy czasu szykować, ani zjeść przygotowanych posiłków stałych. Przygotowanie takich koktajli, jest niezwykle szybkie – wystarczy wymagane składniki zmiksować, zapakować do naszej ulubionej butelki i właściwie jesteśmy gotowi do wyjścia. Koktajle z powodzeniem mogą zastąpić nam posiłek, gdyż często sa bardzo sycące, a przede wszystkim zdrowe.

Z czego robić koktaje odchudzające?

Istnieje obecnie wiele przepisów na smaczne i skuteczne koktajle odchudzające, warto też eksperymentowć i samodzelenie próbować przygotowywać koktajle ze składników, które mamy aktualnie pod ręką.

Koktajl mango, pomarańcza, cytryna i imbir

Takie zestawienie pomoże w spalaniu tkanki tłuszczowej. Dodany do koktajlu starty imbir znacznie przyspieszy tempo metabolizmu i pomoże schudnąć. Koktajl bardzo dobrze sprawdzi się na jesienne i zimowe dni, dzięki właciowściom rozgrzewjącym imbiru.

Koktajl warzywny z chilli

Kluczowym składnikiem odchudzającym, w przypaku tego koktajlu jest chilli. Dodatkowo bazą koktajlu jest kefir lub maślanka. Należy dodać też starty zielony ogórek, posiekaną natkę pietruszki i koperek do smaku. Koktajl idelnie sparwdzi się na letnie dni, dzięki orzeźwiającej maślance, a przy okazji zawarta papryka chilli pomoże nam schudnąć

Zielony koktajl

W skład koktajlu wchodzi avokado, kiwi banan oraz sok z cytryny i woda. Bardzo dobrze smakuje i przede wszystkim działą odchudzjąco.